Nintendo Switch Lite İnceleme

199 $ ‘lık Nintendo Switch Lite’ın şimdiye kadar yapılmış en iyi özel avuç içi konsol olduğuna dair bir argüman var. Kompakt, konforlu ve sevimli. Yolda oldukça uzun süre kullanılabilir.. Zaten tüm zamanların en iyi oyunlarından biri olan Legends of Zelda ve Süper Smash Bros gibi temel özelliklerle tamamlanmış, tonlarca üçüncü parti , indie oyunlar ve retro oyunlar bulunmaktadır.

En iyi Nintendo Switch oyunlarına erişmek istiyorsanız ve sadece el konsolu olarak kullanmak istemiyorsanız, Switch Lite hiç akıllıca değildir.  büyük ellere sahip insanların satın almadan önce denemesi gerektiği gerçeğinide göz ardı etmeyin deriz..

Nintendo Switch Lite Fiyatı

Switch Lite şu anda 199 ABD Doları (£ 199,99 UK /$329,95 AU) için mevcuttur ve üç renk seçeneğine sahiptir: turkuaz, sarı ve gri.

8 Kasım’da Nintendo platformalrı için çıkacak olan Pokémon Sword ve Shield’dan esinlenilen ve camgöbeği ve macenta düğmelerle şık bir açık gri tasarımı olan Zacian ve Zamazenta Sürümü’nü piyasaya sürecek.

Onu aldığım anda Switch Lite’a aşık oldum – bu çok sevimli. Nintendo’nun minyatür Switch’i, şimdiye kadar dokunduğum en konforlu ve çekici el konsollarından biri ve standart 9,4 x 4 inç Switch’ten daha seyahat dostu hissettiren kompakt 8,2 x 3,6 inç tasarımına sahip.

Lite’in beyaz düğmeleri, sistemin muhteşem renk seçenekleri üçlüsünün aksine güzel bir şekilde çıkıyor – özellikle turkuaz modeline bayılıyorum, ancak sistem sarı ve gri renkte de harika görünüyor. Konsolun mat yüzeyi hoş bir ekstra tutuş katıyor ve standart modeldeki parlak, bulaşmaya yatkın tablete kıyasla parmak izlerine daha az eğilimli görünüyor.

Daha küçük, daha ucuz Switch olmasına rağmen, Switch Lite, ağabeyinden daha iyi hissettiriyor. OG Switch, çıkarılabilir Joy Cons ve geniş tablet ekranı ile birçok hareketli parçaya sahiptir ve sistemi el modunda tuttuğunuzda her şeyin biraz kıpırdadığını hissedebilirsiniz. Ancak Switch Lite, tek ve sağlam bir plastik parçasıdır ve iki denetleyicinin yanlarına bağlanmış bir ekran yerine gerçek bir el cihazı gibi görünmesini sağlar.

Switch Lite’in küçük tasarımının faydaları, günlük işe gidip geldiğimde gerçekten belirginleşti. Metroda bazı SNES oyunları oynamak için daha küçük Switch’i çırptığımda normalden çok daha az dikkat çektim ve tren transferleri arasında platformda dururken kendimi oynamaya devam ettiğimi gördüm. Bu, Lite ile birkaç gün sonra zaten çok büyük olan eski Switch’imde asla yapamayacağım bir şey. Switch Lite, koruyucu çanta olmadan muhtemelen oraya fırlatmama rağmen, şort ceplerimin çoğuna bile uyuyor.

Switch Lite açıkça özel bir avuçiçi olarak tasarlanmış olsa da, Switch’in kabiliyetini kaçırmamak zor. Bu sistemi bir TV’ye bağlamayacaksınız ve bazı masa üstü çok oyunculu işlemler için kablosuz kumanda cihazlarını Switch Lite’a teknik olarak bağlayabilseniz de, sistemin bir tekme dayanağı olmaması, bu uygulanabilir hale getirmek için özel bir stand almanız gerektiği anlamına geliyor . Yine de, ister TV izlerken, isterse de bara giderken dışarıya çıkıp çekerken, Lite’ı boyut ve konfor açısından neredeyse mükemmel bir kişisel cihaz olarak görüyorum.

Nintendo Switch Lite Kontrolcüleri

Switch Lite’in düğmeleri, büyük erkek kardeşininkilerden biraz daha farklı ve çoğunlukla iyi bir şekilde hissediyor. A, B, X ve Y yüz düğmeleri daha az çabuktur ancak daha yumuşak, doyurucu bir şekilde daha uzun seyahatler sunarken, ZL ve ZR tetikleyicileri onlara biraz daha fazla vermiş gibi hissederler. Lite, büyük kardeşi ile aynı jiroskopa sahip, bu da Mario Kart 8 Deluxe’de sistemi yönlendirmeme ve Splatoon 2’yi hassas bir şekilde hedeflememe izin verdi.

Elbette, Switch Lite’ın girişlerindeki en büyük değişiklik, taşınabilir bir konsolda beklediğiniz uygun d-pad’in türünde sol Joy-Con’daki ayrı yöne düğmelerinde işlem yapan + Control Pad yön pedidir. Hem Switch Lite hakkındaki en sevdiğim şeylerden biri hem de en sinir bozucu bulduğum şeylerden biri.

Lite’ın d-pad’i, Super Mario World ve Mega Man 11 gibi temel platformlarda gezinmek için değerli bir arkadaştı ve Tetris 99’da çılgınca blokları düşürdüğümde çok iyi tuttum. Ama tam anlamıyla istenen daha yoğun başlıklar için çok küçük buldum Street Fighter Yıldönümü Koleksiyonu’ndaki en temel özel hamleleri bile yapmaya zorlanırken, zor yoldan öğrendim.

D-pad, hem Switch Lite hakkındaki en sevdiğim şeylerden biri hem de en sinir bozucu bulduğum şeylerden biri.

Oyundaki daha basit girdiler sayesinde Mortal Kombat 11’deki normal kombinasyonlarımı daha iyi bir performans sergilemeye çalıştım, ancak Sub-Zero’u istediğim kadar tam olarak taşımaya devam ettim. Belki de sadece büyük baş parmaklarım var, ama normal Switch’imdeki mükemmel Hori D-Pad’in şımarttığı bir dövüş oyunu olarak, minik Kontrol Pad’i hayal kırıklığı yaratıyor.

Sistemin daha kompakt düğme düzeni, Celeste ve Super Mario Maker 2’nin ölüm tuzağı yüklü parkurlarını dikkatlice temizlemeye çalıştığımda özellikle kalabalıktı – yüzüme basmaya çalışırken baş parmağım doğru analog çubuğa çarptığında birkaç kez bile vardı düğmeleri. Switch’in daha küçük d-pad’i ve yoğunlaştırılmış düzeni, Yangın Amblemi: Üç Ev ve Zelda Efsanesi: Link’in Uyanışı gibi daha kasıtlı oyunlar için gayet iyi;

Ayrıca, Lite’in analog çubukları ile ilgili bazı uzun vadeli endişeler de var. Birçok Switch Joy-Cons, Switch’in çubuklara dokunmasanız bile hafif hareketler kaydettiği Joy-Con sürüklenmesinden rahatsız oldu. Joy-Cons bu sürüklenmenin yerini yeni bir çift alabilir, ancak Switch Lite’ın analog çubukları benzer şekilde harekete geçerse (ve son zamanlarda yapılan bir teardown bunu önerebilirse), o zaman tüm sisteminizi değiştirmeniz gerekebilir.

Nintendo Switch Lite Ekranı

Switch Lite, standart Switch’in 6.2 inçine kıyasla 5.5 inç’e düşürülmüş 720p dokunmatik ekranı ile fazla uzlaşmaz (aynı zamanda iPhone’umdaki ekranın neredeyse aynı boyutu olur) 8 Artı, iyi bir referans çerçevesine ihtiyacınız varsa).

İster Bayonetta 2’nin yeraltı dünyasındaki topraklarında şeytanları dilimleyip kınamaya, ister Zelda Efsanesi’ndeki güneşli Büyük Plato’yu keşfedersem: Wild of Breath, Switch Lite’ın ekranındaki her şey standart Switch’e kıyasla daha parlak ve canlı görünüyordu. Aslında, oyunların Switch Lite’da ekranınkinden rahatsız edici olmayan daha ince çerçeveler ve tek tip şasi nedeniyle biraz daha etkileyici göründüğünü biliyorum. Dokunma kontrolleri, Super Mario Maker 2’deki parmağımla bazı seviyeli fikirleri çizerken keşfettiğim gibi, orijinal modelde olduğu gibi çalışır.

Nintendo Switch Lite Pil Ömrü

Switch Lite, 3-7 saat pil ömrüne sahiptir – OG Switch’ten biraz daha iyidir, ancak 2019 Nintendo Switch yenilemenin vaat ettiği 9 saate kadar iyi değildir.

Daha küçük, daha ucuz Switch olmasına rağmen, Switch Lite, ağabeyinden daha iyi hissettiriyor.

Lite’ı Super Smash Bros. Ultimate pil testimiz (sürekli 8 oyuncu CPU Smash’tan oluşan, tüm öğeleri maksimuma getirilmiş halde) kullanarak gerçekleştirdik ve 3 saat 50 dakika sürdü. Bu, 2017 Anahtarından (2:45) elde ettiğimizden bir saatten fazla, ancak 2019 Anahtarının döndüğü 4:50’den daha düşük bir saat. Günlük kullanımda, sistemi nadiren kapatmak zorunda kaldım. açma-kapama oyununun birkaç günü boyunca.

Lansmandan çıkan kullanıcılar için yükseltme Switch daha uzun pil ömrüne sahip olacak, ancak yine de daha uzun yolculuklar için taşınabilir bir şarj cihazı kullanmanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir