iPhone 11 Video Kamera İnceleme

iPhone 11 İnceleme serimize devam ediyoruz.Gittikçe daha fazla akıllı telefon üreticisi video oyunlarını geliştiriyor ve Apple 60 fps’de her iki kamerası için 4K desteği ile ortaya çıkıyor. Apple, iPhone 11’in kameralarını daha iyi vurgulama ayrıntıları ve sinematik stabilizasyon ile daha yumuşak hareketler elde etmek için genişletilmiş dinamik aralık sunmak üzere tasarladı.

İphone 11 Kamera

Apple’ın yaptığı şey, kameramanlara hile ışıklandırma durumlarında yürürken bile renk ve pozlamayı korurken her iki lensi kullanarak aynı kalitede video çekebilmelerini sağlamaktı.

Telefonun video yeteneklerini test etmek için bir park yolundaki çakıl bir yolda yürüdüm ve iPhone 11 ile Galaxy Note 10 arasında gerçekten bir yarışma olmadığını gördüm. Samsung’un kameraları daha canlı yeşiller üretse de renkler gerçekçi değildi. ve iPhone 11’in çekimlerinde daha fazla renk ve kontrast derecesi elde edersiniz. Ayrıca, çevredeki çimlerde daha fazla ayrıntı oluşturabilir ve iPhone 11’in videosunda bırakabilirsiniz. Not 10’da ayrıca mercek parlaması ile ilgili biraz daha zor oldu.

Video çekerken fotoğraf çekmeyi daha entegre hale getirmek için Apple, iOS 13 kamera arayüzünü yeniden tasarladı, böylece QuickTake videolarını kolayca çekebilecekti. Video çekmeye başlamak için sadece deklanşöre basmanız yeterli. Ardından, bu klibi çekmeye devam etmek için parmağınızı sağa kaydırın. Endişelenmeyin, deklanşöre basıp ardından sola kaydırırsanız, hareketsiz görüntülerin çekimlerini hala yapabilirsiniz.

iPhone  11 Ön Kamera

İPhone XR’nin 7 MP ön kamerasının selfie zorlu olduğunu söyleyebilirsiniz, ancak iPhone 11 bunu daha geniş bir görüş alanına sahip daha net bir 12 MP sensörle düzeltir. Bir dokunuşla daha geniş açıyla meşgul olabilir ya da telefonu yatay modda döndürebilirsiniz ve geniş görüş otomatik olarak açılacaktır, bu akıllıca bir uygulamadır.
Ancak bir ön kamera özelliği, iPhone 11 ile herkesin bahsettiği, 120 fps’de çekilen slo-mo selfie videoları olan “yamaçları”. İsmin çıkıp çıkmayacağını bilmiyorum, ama özçekimlere biraz tiyatro eklemek isteyenler için eğlenceli bir özellik.
Tekmeler için, kafamın arkasındaki garaj yolunda bir sepet yapmaya çalışırken bir yamaç aldım. Apple, düzenleme yazılımında yalnızca istediğiniz bitleri yavaşlatmayı kolaylaştırır. Sepeti yapmak için ne kadar sürdüğünü söylemeyeceğim, ama çekimdeki, özellikle de arkamdaki bulutlardaki ayrıntıları seviyorum.
Düzenli selfie videoları için, 4K’ya 60 fps’ye kadar çekim yapabilirsiniz, ancak iPhone 11’in arka kameralarının sunduğu aynı genişletilmiş dinamik aralığı istiyorsanız, 30 fps ile yapıştırmanız gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir