iPhone 11 Kamera İncelemesi

iPhone 11 inceleme serimize devam ediyoruz. Apple’ın iPhone kameraları son zamanlarda Google Pixel 3, Huawei P30 Pro ve Galaxy S10’un gerisinde kaldı. iPhone XR tam anlamıyla kamera yüzümüzdeki düşük ışıkta Pixel 3’e ile yarışamıyordu. Peki iPhone 11 ne fark yaratıyor?

Yüzde 100 Odak Pikseline ve daha akıllı yazılıma sahip yeni geniş kamera algılayıcısı sayesinde iPhone 11, çok az ışıkta veya hiç ışık altında fotoğraf çekerken çok daha iyi bir iş çıkartmakta. Gece Modu otomatik olarak devreye girer, böylece Android cihazlarda olduğu gibi etkinleştirmek için kaydırmanız veya dokunmanız gerekmez. iPhone 11 ile çekim yaparken telefonu 3 saniyeye kadar sabit tutun.

iPhone 11 Gece Çekim Özelliği

Diğer büyük gelişme, standart 11 MP kamerayı birleştiren iPhone 11’in yeni 12 MP ultra geniş kamerasıyla geliyor. Bu özellik, 120 derecelik görüş alanı sayesinde, yedekleme yapmak zorunda kalmadan dört kata kadar daha fazla sahneye sığmanıza olanak tanır. Akıllıca bir hareketle, yeniden tasarlanmış kamera arayüzü, ultra geniş lens taktıysanız, çerçeveye sıkıştırabileceğiniz şeylerin gizli bir önizlemesini sunar.
Bulutlu bir günde Bryant Park’ta çekilen iPhone 11 ve Galaxy Note 10 ile çekilen fotoğrafta, Note 10 genel olarak daha parlak bir görüntü sunuyor. Çimler kesinlikle daha canlı bir yeşildir. İPhone 11’in geniş görüş açısı daha iyi görünmesini sağlayan, daha keskin ayrıntılar ve çerçevenin kenarlarına daha az bozulma da dahil olmak üzere başka yönleri var, ancak bu durumda Notun resmini tercih ediyorum.

iPhone 11 Kamera Özellikleri

Apple, aynı zamanda Smart HDR’yi iPhone 11’de bir sonraki seviyeye taşıyor, çünkü makine öğrenmesi konunun ne olduğunu anlayabiliyor ve gölgeleri korurken istediğinizi ayrıntıları tutabiliyor.

iPhone 11 ve benim portrelerimi çekmemdeki tek şey, sizi iPhone 11 Pro ve 11 Pro’nun yaptığından daha uzak tutmanız, çünkü normal iPhone 11’de bir telefoto lens bulunmuyor. Dolayısıyla, konunuza kadar yürümek veya çerçevede arka planın daha fazla olmasını kabul etmek zorunda kalırsınız.
Beni iPhone 11’in kamerasıyla ve Not 10’larla karşılaştırdığımda kazandığım fotoğraf bu çerez. İPhone 11’in fotoğrafı hemen hemen her kuytu ve huysuz ve M & Ms gerçekten pop yakalar, Galaxy Note 10’un resim biraz soluk ve aşırı parlak görünüyor.

Google’ın Piksel 3’üne karşı pek çok karşılaştırma yapmıyorum, çünkü Pixel 4 yolda, ancak her iki telefonda da 2x dijital zoom ile çekilmiş bu çiçek çekiminin ilginç olduğunu düşündüm. İPhone 11’in çekimi aydınlatma koşullarına göre daha gerçekçi renkler sunuyor. Yine de, bazıları koyu lavanta yaprakları ve biraz daha keskin ayrıntısı nedeniyle Pixel 3 fotoğrafını tercih edebilir.

Bu sonbaharın ilerleyen saatlerinde, iPhone 11 daha az ayrıntıyla birlikte daha fazla ayrıntı ve daha iyi dokular sunmak için piksel piksel fotoğraf işlemeyi gerçekleştirmek için yeni bir Deep Fusion özelliği sunacak. Yine, ayrı bir modu etkinleştirmeniz gerekmez; Sadece içerideyken içeri girer ve uygun miktarda ışık vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir