İngiltere’de Hayatınızı Kolaylaştıracak Uygulamalar

Günlük yaşantımızda telefon uygulamaları çok fazla işimize yaramaktadır. İster tatil için ister belirli bir süre yaşamak için başka bir şehire gittiğinizde bu uygulamalar size yardımcı olur. İşte bu yazımızda İngiltere’ye geldiğinizde telefonunuzda olması gereken yardımcı uygulamaları sizlerle paylaşacağız.

 

 

Google Translate

Hangi ülkeye giderseniz gidin o ülkenin dilini bilmeyebilirsiniz. Bazen bilseniz dahi hiç karşınıza çıkmamış kelimelerin başka dilde çevirilerine bakmanız gerekebilir. Bu yüzden telefonunuzda olması gerekn en önemli uygulamalardan biri de Google Translate uygulamasıdır.
 
 

 

Citymapper

Bu uygulama size bir yere giderken hangi toplu taşıma araçlarını kullanacağınızı gösterir. İstasyonlara ulaşmak için hani yoldan gitmenizi ve hatta yolculuğunuzun ortalama ne kadar tutacağını size söyler. Gideceğiniz mesafeye Uber ile ne kadar ödenemeniz gerektiği bilgisini de sizinle paylaşır. Olmazsa olmaz bir uygulamadır.
 

 

 

 

Netflix

Bu uygulama dizi veya film izlemenizi sağlayan bir uygulama. Uzun yolculuklarda en iyi yoldaşınız olmaktadır. Bu yüzden önemlidir. Ayrıca Londra Metrosu yer altından gittiği için çoğu zaman telefonunuz çekmemektedir. İşte bu zamanlarda bu uygulamanın değerini daha iyi anlıyorsunuz.
 

 

 

 

TFL Oyster and Contacless

TFL Londra toplu taşımasını yapan şirket. Bu uygulama sayesinde Oyster kartınızda kalan bakiyenizi öğrenebilrsiniz. Ayrıca geçmişe dönük yaptığınız yolculukların ücretlerini de tek ekranda görebilirsiniz. Yolculuğunuz sırasında karşılaştığınız her hangi bir sıkıntıda bu uygulama üzerinden yardım alabilirsiniz.
 
 
 

Gumtree

Bu uygulama bir şeyler alıp satmanıza yarıyor. İnsanlar bu uygulama sayesinde evlerinde kullanmadıkları eşyalarını ucuza elder çıkarmak için kullanmaktadırlar. Özellikle belirli süre İngilterede kalacaksanız almanız gereken elzem ihtiyaçlarınızı çok ucuza bu uygulama sayesinde satın alabilirsiniz.
 

 

 

 

Uber

Uber uygulaması size taksi hizmeti vermektedir. Özellikle İngiltere de çok fazla kullanılan bir uygulama ve hizmettir. Gece geç saatlerde, Londra Metrosu kapalı olduğu saatlerde sıkça kullanılır. Özlellikle birden fazla kişi ile yapılacak yolculukları daha uygun fiyata yapabilmenizi sağlamaktadır.
 
 

Bu uygulamalar dışında bir çok uygulamayı günlük hayatta kullanabilirsiniz. Sizinde günlük hayatta kullandığınız ve yurt dışı yaşantınızı kolaylaştıran uygulamar varsa, lütfen bizimle yorumlarda paylaşın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir