İngiltere’de Dil Kursu Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yurt dışı dil kursu dediğimizde akla ilk gelen ülke İngilteredir. Gerek eğitim kalitesi olsun, gerekse okul sayısının çokluğu, eğitim almak isteyen kişileri İngiltere ve Londra’ya yönlendirmektedir. Fakat herşey toz pembe değildir. Bir çok çıkarcı kişi sizin bilgisizliğinizden faydalanarak sizi negatif durumlara sürükleyebilir. Biz de dilimizin döndüğünce size “İngiltere’de Dil Kursu Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler” başlığını aktaracağız.

İngiltere Dil Kursu Vizesi

Okul sayısı fazlalığı, dil kursu seçerken kafalarda bir çok soru işareti bırakmaktadır. Biligidği gibi İngiltere vizesi zor ve meşakatli bir vize türüdür. Fakat devlet tarafından onaylanan bazı okullar ve dil kursları vize konusunda size yardımcı olabilir. Londra Dil Kursu ya da okuldan ödeme karşılı alacağını vize mektubu büyük ordanda vize almanızı sağlayacaktır. Okul seçerken bu kriteri göz önünde bulundurmalısınız.

İngiltere’nin Hangi Bölgesinde Kurs Seçmeli

Bu konu bütçenize göre değişiklik göstermektedir. Merkeze daha yakın kurslar her zaman pahalı olacaktır. Londra Merkezi dışına çıktıkça hem kurs hem ev fiyatları azalacaktır. Fakat haliyle eğitim kalitesinde de düşüş olacaktır.

İngiltere Dil Kursu ve Kalacak Yer

Dil kursu seçerken en önemli kriterlerden biri de kalacak yerdir. Bazı kursların kendi yurtları vardır. Bazı kurslar size aile yanında yer tahsis etmektedir. Hangi kuru seçerseniz seçin, en önemlisi kalacak yer ve kurs arasında ki mesafe olacaktır. Ulaşım pahalılığından dolayı mümkün oldukça yürüme mesafesi veya en fazla otobüs mesafesinde olmasına özen göstermeye çalışın. İngiltere Otel Fiyatları konusunda pahalı bir memlekettir. Londra Otelleri size bu konuda pahalı bir alternatif olacaktır.

Ne Kadar Süreli Bir Kurs Almalıyım?

Bu soru tabi ki bütçeniz ile orantılıdır. Ne kadar uzun süre kalırsanız o kadar rahat İngilizce öğrenebilirsiniz. Sadece kurs yetmez. İngiltere’de olduğunuz süre zarfında insanlarla sürekli iletişim halinde olmanız gerekmektedir. Ayrıca unutmamalıdır ki öğrenci vizesi ile çalışma izniniz yoktur. Dolayısı ile kendi getirdiğiniz para ile geçinmeniz gerekmektedir. Kur farkından dolayı bunu iyi hesaplamanız ve bütçe dengenizi iyi kurmanız gerekmektedir. Turkish Tales.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir